tel. 41 357 78 10

Zakończyliśmy Rok Pański 2023

W niedzielę, 31 grudnia – w ostatni dzień Roku Pańskiego 2023, podczas Mszy św. o godz. 17.00 dziękowaliśmy Panu Boga za miniony czas. Eucharystii przewodniczył  i homilię wygłosił ks. Proboszcz.

Podczas kazania ks. Proboszcz wyraził radość i wdzięczność tym, którzy w minionym roku żywo włączali się w życie parafialne Kościoła.

Ks. Proboszcz podał także statystyki z życia parafialnego. Dziękowaliśmy Bogu za 11 zawartych związków małżeńskich w naszej parafii, za 52 młodych ludzi, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Wyraziliśmy wdzięczność Bogu za sakrament chrztu świętego, który przyjęło 22 dzieci, za 47 dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz I Komunii Świętej. Dziękowaliśmy także za 69 osób, które Pan powołał do siebie i prosiliśmy dla nich o radość życia wiecznego.
Po Komunii św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

Przepraszaliśmy za grzechy niewiary, za obojętność wobec Boga i Kościoła, za profanacje, za zaniedbanie chrześcijańskie, za opuszczanie niedzielnej Mszy św., za krzywdy wyrządzone innym, grzech pychy, rozbite rodziny, niewierności małżeńskie, grzech kłamstwa, obmowy, oczerniania.

Prosiliśmy także przez wstawiennictwo naszego Patron św. Jana Ap. i Ew. oraz Najświętszą Maryję Pannę, aby Nowy Rok 2024 był czasem sprawiedliwości, pokoju i świętości.

Zakończyliśmy Rok Pański 2023
Przewiń na górę