tel. 41 357 78 10

Honorowa Straż NSPJ

„SERCE JEZUSA GOREJĄCE OGNISKO MIŁOŚCI”

Wspólnota Straży Honorowej przy parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie licząca 31 osób, stanowi mały zastęp serc czuwających już 12 rok przy Sercu Jezusowym.

Członkowie Straży Honorowej od samego początku biorą czynny udział w życiu parafii.
W I czwartki miesiąca przed Najświętszym Sakramentem odprawiamy Godzinę Świętą rozważając Mękę i śmierć Jezusa, wynagradzają za grzechy własne i całego świata.
W I piątki miesiąca uczestniczymy we Mszy św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i wszystkich grzeszników.

Wszyscy Członkowie wspólnoty strażowej są równocześnie członkami Róż Żywego Różańca i biorą udział w nabożeństwach I sobót miesiąca wynagradzając Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

W Wielkim Poście odprawiamy Drogę Krzyżową. Podczas Triduum Paschalnego: w Wielki Czwartek adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy, a w Wielki Piątek prowadzimy czuwanie przy Grobie Pańskim.

Bierzemy udział również w nabożeństwach czerwcowych.

W każdy I Piątek miesiąca po Mszy św. spotykamy się w salce katechetycznej z naszym opiekunem ks. Krzysztofem Gibasem. Rozważamy Pismo Święte. Losujemy bilety strażowe miesięczne, omawiamy sprawy strażowe i formacyjne.

W czerwcu każdego roku uczestniczymy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Archibractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasnej Górze.

Aby zostać członkiem Stowarzyszenia należy:
– być przyjętym przez miejscowego Dyrektora lub Zelatora
– być zapisanym (imię i nazwisko) oraz obrana godzina obecności w książce wpisowej prowadzonej przez Zelatorów, a następnie w księdze Arcybrackiej w Dyrekcji Straży Honorowej NSPJ u Sióstr Wizytek w Krakowie.
– regularnie odprawiać obraną godzinę obecności (czyli straży).

Nic nie obowiązuje pod grzechem. Częste uczestnictwo w Eucharystii. Staramy się wypraszać, aby Pan Jezus zagościł w naszych rodzinach i całej Ojczyźnie. Serce Jezusa jest dane ludziom, aby przeciwstawić się złu świata, a tym samym przyczynić się do obrony życia chrześcijańskiego. Straż Honorowa jest formacją grupy ludzi dążących do świętości, która łagodzi gniew Boży.

SERDECZNE ZAPRASZAMY W SZEREGI NASZEJ STRAŻY PRZY SERCU JEZUSA

Zelatorki:
Zofia Wojniak
Ewa Symber

Przewiń na górę