tel. 41 357 78 10

Armia Niepokalanego Serca Maryi

ARMIA NIEPOKALANEGO SERCA MARYI

Był rześki kwietniowy poranek (6.04.2019) , gdy dwa autokary zapełnione do ostatniego miejsca pielgrzymami, opuściły Pińczów zmierzając na południe w kierunku Zakopanego.

Budząca się do życia przyroda oczarowała nas soczystą zielenią, a my podziwiając ją, zerkaliśmy przez szyby autobusu, w dłoniach przesuwając paciorki różańca. Wszak celem naszej podróży było słynne sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Skąd taka idea podróży właśnie tam?

Otóż  „Z perspektywy czasu widzę, że moja choroba(to słowa s.Judyty) była opatrznościowa!

Znalazłam się w mojej rodzinnej miejscowości na badaniach (10. 2018). Tam wzięłam udział w rekolekcjach, które prowadził ks. dr Krzysztof Czapla, dyrektor sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach. Ksiądz głosił nauki o Niepokalanym Sercu Maryi.  Bardzo przejęłam się tym, co usłyszałam, zrozumiałam jak ważne jest wynagradzanie Niepokalanemu Sercu Maryi ..”

Gdy dotarliśmy do stolicy Tatr – powitał nas deszcz, który uparcie towarzyszył nam do wieczora. Po zwiedzeniu kilku obowiązkowych punktów Zakopanego – w tym zabytkowego cmentarza na Pęksowym Brzyzku, udaliśmy się do Sanktuarium – celu naszej pielgrzymki.

Piękno świątyni, wyjątkowy żar, zapał, którym emanowały słowa w homilii księdza Krzysztofa Czapli – były budujące !

Wszystko było nadzwyczaj urokliwe: nabożeństwo, pieśni, współuczestnictwo w modlitwie różańcowej. Czas jakby śmignął, a przecież czuwanie przy Maryi trwało około trzech godzin!

Owoce owej peregrynacji pojawiły się w następnym miesiącu, w maju, kiedy po raz pierwszy w parafii Świętego Jana w Pińczowie odbyło się pierwszosobotnie nabożeństwo z wypełnieniem wszystkich warunków, o które prosiła Matka Boża w Fatimie. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, a w następne pierwsze soboty pojawiali się ludzie z innych parafii, nawet spoza Pińczowa. Stąd też powstał pomysł, aby stworzyć grupę pod nazwą „Pomocnicy Maryi”. Okazało się wkrótce, że w praktykę tych nabożeństw włączało się coraz więcej osób:

„Myślę, że ci, którzy je poznają  zaczynają przemieniać swoje życie, podporządkowując myśli, działania temu, co mówi do nas Matka Boża, a Ona nieustannie wskazuje na Swojego Syna” (s.Judyta).

W bieżącym roku, po kolejnej pielgrzymce na Krzeptówki ilość osób we wspólnocie wzrosła do 150. Wtedy wybrano nazwę „Armia Niepokalanego serca Maryi”, która aktywnie działa także na Facebooku.

Warto dodać, iż w nabożeństwach pierwszosobotnich, które odprawiane są na 5 kontynentach, w 24 państwach i 1377 parafiach, w Sekretariacie Fatimskim zarejestrowano również parafię pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.

„Dzisiejsze czasy są teraz tak trudne i zawiłe, że jedynie pod płaszczem Matki Bożej możemy szukać ratunku. Ona pomaga i chroni – poprzez uczestnictwo w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Chcemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy własne i innych. Chcemy miłością odpowiadać na prośbę naszej Matki i Królowej” – powiedziała siostra Judyta w rozmowie z Małgorzatą Bochenek na łamach „Naszego Dziennika” z dnia 5 -6 października 2019 roku.

Elżbieta Włodno – Furman

  1. PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Celem Armii jest wynagradzanie, pocieszanie Niepokalanego Serca Maryi poprzez praktykę pierwszych sobót miesiąca. Chcemy odpowiedzieć na prośbę Jezusa i Maryi wyrażoną do s. Łucji w czasie objawienia, 10 grudnia 1925 r.

Dzieciątko Jezus powiedziało: Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał.

Maryja powiedziała: Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmiaj w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia dla tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św. odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

Spotykamy się w każdą pierwszą sobotę w parafii św. Jana Ap. i Ewangelisty w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Plan:

Msza św. – godz. 17.00

Różaniec

Medytacja( piętnastominutowa) po różańcu

Możliwość spowiedzi przed Mszą Świętą i w czasie Mszy świętej

Spowiadać się także można w każdy pierwszy czwartek i pierwszy piątek od godziny 16 do godz.17.

Wejdź na stronę: https://pierwszesoboty.pl

  1. CAŁKOWITE ODDANIE SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

Duchowym owocem praktykowania pierwszych sobót miesiąca jest całkowite oddanie się Niepokalanemu Sercu Maryi według myśli św. Ludwika Maria Grinion de Montfort w Traktacie o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny.

Znaczna liczba członków Armii Niepokalanego Serca Maryi odprawiła 33 dniowe rekolekcje zakończone uroczystym, dobrowolnym  aktem oddania się Jezusowi przez Najświętszą  Maryję  Pannę. Chcemy zamieszkać w Niepokalanym Sercu Maryi oddając się Jej w niewolę miłości. Ona jest najprostszą i najkrótszą drogą do zjednoczenia z Jezusem.

Zachęcamy do odprawienia tych 33 – dniowych rekolekcji.

Można skorzystać z materiałów na stronie: www.oddanie33.pl

Akt oddania ponawiamy w święta Maryjne.

  1. KRUCJATA JEDNEJ INTENCJI

Odpowiadając na pragnienie Najświętszego  Serca Jezusa  i Niepokalanego Serca Maryi włączyliśmy się do Modlitewnego Szturmu.

Łączy nas Jedna Intencja: by Maryja była bardziej znana i miłowana; by Jej Wezwanie z Fatimy poznał i wypełnił świat. Ta inicjatywa modlitewna polega na tym, aby w dowolnym czasie ofiarować konkretny czyn (może to być modlitwa, cierpienie, post itp.) w tej JEDNEJ INTENCJI Jeśli pragniesz, aby ta intencja się wypełniła – dołącz do tego dzieła..

Więcej informacji  na stronie: https://jednaintencja.pl/index.php/pl/

  1. MODLITWA RÓZAŃCOWA

Staramy się codziennie odmówić przynajmniej jedną część Różańca.

 

„Ci, którzy będą żyć nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi, będą prawdziwie nawróceni i poświeceni Bogu, ci stanowić będą nowe pokolenie, które zwycięży zło! ”

Fatimska wizjonerka uświadamia nam, że to nowe pokolenie jest pokoleniem Niepokalanego Serca, a Maryja jest jego Matką.

(S. Łucja, Apele Orędzia Fatimskiego)

Zachęcamy do zaznajomienia się ze stroną: www.sekretariat fatimski.pl

Opiekunem Armii Niepokalanego Serca Maryi przy parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty jest s. Judyta Lisak Sł. NSJ

Spotkajmy się w pierwsze soboty miesiąca przy Niepokalanym  Sercu naszej Matki i Królowej.

s. Judyta Lisak

Przewiń na górę