Ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE)
 
11 GRUDNIA 2022 r.

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
 2. Dzisiaj Msza św. dla chorych i starszych w Skowronnie Dolnym i Skowronie Górnym z możliwością spowiedzi. Prosimy o przyjazd po księży o godz. 13.30. W przyszłą niedzielę Msza św. dla chorych i starszych w Koperni i we Włochach.
 3. Jutro podczas Mszy św. 17.00 Harcerze przekażą do naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Roman Kuligowski. Spowiedź adwentowa we wtorek.
 5. Do przyszłej niedzieli można zgłaszać w zakrystii chorych z Pińczowa, których odwiedzimy w przyszłym tygodniu podczas rekolekcji.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
  – we wtorek św. Łucję, dz. i męcz.;
  – w środę św. Jana od Krzyża, prezb. i d. K.
 7. Roraty w naszym kościele do środy o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci z lampionami. Nowenna do Dzieciątka Jezus od piątku na Mszy św. o godz. 17.00.
 8. U Pana Kościelnego można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Caritas diecezjalna rozprowadza świece wigilijne w ramach Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary z tych świec przeznaczone są dla najbiedniejszych dzieci. Są też do nabycia Kalendarze Misyjne na 2023 rok.
 9. Dziękujemy Harcerzom za pomoc przy zbiórce ofiar do puszek w ubiegłą niedzielę.
 10. W następną niedzielę Dzieci z Rodziny Sercańskiej będą rozprowadzać stroiki świąteczne z Dzieciątkiem. Dobrowolna ofiara – szczególnie na wspólny wyjazd w wakacje.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Przewiń na górę