Ogłoszenia


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 MARCA 2023 R.

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Bartłomiej Pieron. Program rekolekcji umieszczony jest na tablicach ogłoszeń oraz do zabrania na ołtarzach bocznych.
 2. Dziś o godz. 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza Święta. Po niej kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00. Msza św. dla chorych i starszych możliwość spowiedzi w Szczypcu i Podłężu. Prosimy o przyjazd po księży o godz. 13.45.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 17.00.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30, następie Msza św.
 6. W sobotę I sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z energią elektryczną.
 8. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy o ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Możemy składać je w kopertach na tacę lub w zakrystii i kancelarii.
 9. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przed Urzędem Miejskim o godz. 11.15, po nim z procesją wyruszymy północną stroną rynku do kościoła na Eucharystie. Po Mszy św. odbędzie się w Parku konkurs palm, zapraszamy do licznego udziału.
 10. W Niedzielę Palmową odbędzie się konkurs Palm. Chętni, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie proszeni są o zgłaszanie się do Pińczowskiego Centrum Kultury. Organizatorami tego konkursu są Parafia i Dom Kultury. Termin do 28 marca.
 11. W Niedzielę Palmową 02.04.2023 o godzinie 20.15. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Pińczowa na marsz w obronie Św. Jana Pawła II. Wymarsz z Parafii Miłosierdzia Bożego do Klasztoru Ojców Franciszkanów, zakończenie około godz. 21.37 w Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 12. Można zgłaszać chorych przez okres rekolekcji w zakrystii którzy sami nie mogą dotrzeć do kościoła. Odwiedzimy ich w czwartek z sakramentami.
 13. Dziękuję mieszkańcom z ul. Witosa za pomalowanie ogrodzenia przy krzyżu na górze zamkowej.
 14. W dniach od 13 do 20 lipca organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje znajdziemy na naszej stronie parafialnej lub u ks. Tomasza. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza. ZOBACZ PROGRAM
 15. W Niedzielę Palmową przed Mszami świętymi można będzie nabyć palmę. Ofiara dla dzieci Dziecięcej Rodziny Sercańskiej na kolonie nad morzem.
 16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich:„Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI! 
 

 

Przewiń na górę