tel. 41 357 78 10

Ogłoszenia

NIEDZIELA
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ   
26 MAJA 2024 R.

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to koniec Komunii wielkanocnej. Także dziś przypada Dzień Matki. Modlimy się za nasze Mamy, te żyjące i te, które odeszły już do wieczności.
 2. W sobotę rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, w niedziele i uroczystości o godz. 16.40.
 3. W liturgii Kościoła obchodzimy:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa;
  – w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  – w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, tak jak to było w ubiegłych latach. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia chorągwi, panie z kół różańcowych niesienia feretronów. Honorową Straż NSPJ, straże pożarne i wszystkich Parafian. Będzie to świadectwo naszej wiary. Przy ołtarzach odbędzie się poświęcenie pól i ogrodów w Pińczowie. Bardzo proszę o zrobienie czterech ołtarzy jak to było w ubiegłych latach; W czasie Oktawy procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Sumie;
  – w piątek święto Nawiedzenia NMP; Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  – w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 4. 4 czerwca organizujemy wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 60 zł od osoby. Zapisane osoby prosimy o wpłatę w zakrystii.
 5. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów energii elektrycznej
  w naszym kościele.
 6. W przyszłą niedzielę zgodnie z decyzją bpa Jana Piotrowskiego odbędzie się po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Remontowo-Budowlany.
 7. W dalszym ciągu proszę o ofiary w związku z remontem muru cmentarnego, abyśmy mogli uregulować długi za odbudowę muru przy cmentarzu grzebalnym.
 8. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI! 

 

Przewiń na górę