tel. 41 357 78 10

Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU
 
3 GRUDNIA 2023 r.

  1. Roraty w naszym kościele w dni powszednie codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci z lampionami.
  2. W środę wspominamy św. Mikołaja biskupa zapraszamy dzieci na Roraty na godz. 17.00. Prosimy rodziców, aby przynieśli do kościoła paczki podpisane dla dzieci. Po Mszy Św. Mikołaj będzie rozdawał te paczki.
  3. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to także I czwartek miesiąca grudnia. Godzina św. Od 16.00 i możliwość spowiedzi.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  5. W przyszłą Niedzielę obchodzimy po raz 24. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed Kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
  6. W tą niedzielę odbędzie się spowiedź chorych w Brześciu, Podłężu i Szczypcu. Prosimy o przyjazd po księży o godz. 13.30. W przyszłą niedzielę udamy się do Skowronna Dolnego, Skowronna Górnego i Włoch.  Prosimy o przyjazd po księży o godz. 13.30.
  7. U Pana Kościelnego można nabywać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Caritas diecezjalna rozprowadza świece wigilijne w ramach Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary z tych świec przeznaczone są dla najbiedniejszych dzieci.
  8. Można zgłaszać w zakrystii i kancelarii chorych z Pińczowa do których udamy się z posługą sakramentalną w piątek 22 grudnia. Przy zapisie podajemy numer telefonu i dokładny adres.
  9. Dziękuję Harcerzom i ich opiekunom za pomoc w zbiórce przed kościołem w ubiegłą Niedzielę.
  10.  Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!
NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI! 
 

 

Przewiń na górę