tel. 41 357 78 10

Młodzież z LO na Pielgrzymce Maturzystów

We wtorek, 18 października 2022r. Młodzież z naszego LO udała się na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę. W uroczystym zawierzeniu młodzieży Matce Bożej uczestniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Maryjo, pokój światu daj”.

Podczas Drogi Krzyżowej nasza Młodzież niosła Krzyż od 3 do 4 stacji.

– Myślę, że ktoś, kto mówi, że młodzież w Polsce jest zła nie dopuszcza do siebie myśli o dobrej młodzieży. Dziś mamy dowód, że tacy ludzie są w błędzie i nie potrafią dostrzec pięknych postaw młodych ludzi. To jest wasza zasługa i za to wam się należy nie tyle wdzięczność co wielkie uznanie. Możemy patrzeć i powinniśmy patrzeć na naszą pielgrzymkę w aspekcie wiary. Chciałbym, żebyśmy spojrzeli również pod kątem historii na to miejsce. Wszystko po to, abyśmy zrozumieli znaczenie tej Kaplicy. Tu przychodzili królowie, aby pokłonić się i podziękować Maryi. Ten obraz stał się inspiracją dla wielu poetów i pisarzy, był natchnieniem ludzi – mówił biskup Marian Florczyk.

Spotkanie zakończyło uroczyste błogosławieństwo w Kaplicy Matki Bożej.

Z LO uczestniczyło 68 osób oraz opiekunowie ks. Tomasz Kaczówka, p. dyr. Anna Golik, p. Beata Oleksy, p. Marzena Prażuch oraz p. Sylwia Smaczyńska. 

Młodzież z LO na Pielgrzymce Maturzystów
Przewiń na górę