tel. 41 357 78 10

Betlejemskie światło pokoju dotarło do naszej parafii

We wtorek, 15 grudnia 2020 r. przed Mszą św. o godz. 17.00 do naszego kościoła zostało przyniesione Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego – od 30 już lat uczestniczą w międzynarodowej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Harcerze tak opowiadają o swojej funkcji: “Czujemy się dumni i zaszczyceni, że to w nasze harcerskie dłonie zostaje powierzony ten wielki znak pokoju, radości, braterstwa i wspólnoty. To niewątpliwie ogromne wyróżnienie, a zatem i wielka odpowiedzialność. Chcemy go strzec, pamiętając, jak wiele rąk chroniło to Światło przed zgaśnięciem, aby zanieść je wraz z jego przesłaniem na Święta do wszystkich czekających. Nie jest to łatwe, szczególnie dzisiaj, ale zrobimy wszystko, by nieść znak Bożego Narodzenia możliwie najbezpieczniej. Harcerze uwielbiają wyzwania, a przekazanie światła z Betlejem jest niewątpliwie jednym z nich. W tym roku szczególnie, gdyż oprócz płomienia będziemy chronić również siebie i swoje otoczenie. Jednym z wielu celów akcji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju  –  jest jednoczenie ludzi i dawanie nadziei. Jesteśmy przekonani, że ten symbol Bożego Narodzenia przyniesie nam dokładnie to czego potrzebujemy – ciepło, spokój, radość, jedność i braterstwo. Od 1994 roku, czyli od początku charytatywnej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, harcerki i harcerze przekazują Światło za pomocą świec Caritas. Chcemy by Betlejemskie Światło Pokoju i świeca Caritas była nieodłącznym elementem polskiej Wigilii”.

Po zakończonej Mszy św. wierni mogli zabrać światło do swoich domów.

Dziękujemy Harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światła.

Betlejemskie światło pokoju dotarło do naszej parafii
Przewiń na górę